enter-article מחירון השכרת ציוד לאירועים - אתר ציוד לאירועים
השכרת ציוד לאירועים » מאמרים וחדשות » מחירון השכרת ציוד לאירועים

מחירון השכרת ציוד לאירועים

לא משנה באיזה סוג של אירוע מדובר, עלות הקייטרינג והשכרת החלל (אולם, גן אירועים וכד') מהווה רק כ-80% מהוצאות האירוע. השאר הולך לשלל "הוצאות נלוות", החל מהעיצוב ואביזרים וכלה בשאר "זוטות" כמו השכרת כלים לאירועים
 
במידה והחלטתם "לברוח" מעול גני האירועים המוסדרים ולחדש עניין על ידי אירוע מקורי ב"חוץ", האחוז היחסי של השכרת ציוד לאירועים רק יעלה: השכרת אוהלים לאירועים היא רק ההתחלה, ובנוסף קרוב לוודאי שתצטרכו להוסיף שלל "קנסות" כגון השכרת אמצעי חימום/קירור, תוספת הגעה לקייטרינג, וכמובן גנרטור להפעלת כל ה"בלאגן".

כל הנ"ל רק מדגים שאירגון אירוע אינו עסק פשוט ובוודאי לא זול, אבל מן הסתם את זה כבר ידעתם. גם על הפיתרון העיקרי לבעיית העלות כבר בטח שמעתם: עשו כמה שיותר לבד, ולכו כמה שיותר גבוהה בשרשרת המזון. אמנם הגישה הזו לא תחסוך לכם התרוצצויות, אבל השכרת אוהלים לאירועים ישירות דרך הספק לדוגמא יכולה להיות זולה ביותר מ-30% ביחס למחיר שתקבלו בחברת אמרגנות אירועים.
 
בדיוק לצורך זה, ועל מנת לעודד את הציבור "לחזור למקורות", ניסיתי לאסוף מחירון השכרת ציוד לאירועים. הציוד שנכלל התחשב במגוון סוגי אירועים אפשריים, ציוד שיכול להיות חיוני הן באירועים "עצמאיים" (קרי אירועים בחצר הפרטית, בחוף הים וכו') והן אירועים "מוסדרים" (קרי אולם אירועים ודומיו). ניסיתי כמה שיותר להתחשב במגוון רחב של אירועים (והיקפי משתתפים שונים, החל מאירוע סמי-משפחתי של כ-30 משתתפים וכלה באירועים גדולים של 300 משתתפים).
 
שימו לב שבאירועים גדולים במיוחד היתרון היחסי של ארגון עצמי יורד, ובאמת שכדאי לחשוב על "מיקור חוץ"- חברת אמרגנות וכדומה.
 
ועוד גילוי נאות חשוב מאוד: המחירון מתייחס למחירים ממוצעים במרכז הארץ. בפריפריה, בצורה מוזרה אולי, המחירים יכולים להיות דווקא גבוהים יותר (הסיבה- לעיתים קרובות אין ספקים רבים, ולכן גם התחרות קטנה).

סוג הציוד להשכרה מחיר הערות
השכרת אוהלים לאירועים קטנים (כ-20 מטר רבוע) 2000-2800 ₪ מתאים לאירועים קטנים יחסית, עד כ-50 משתתפים
השכרת אוהלים לאירועים גדולים (אוהלים גדולים של עד 50 מ"ר) 2500-4000 ₪ המחיר כולל הובלה הרכבה ופירוק. ניתן לשקול הזמנה של כמה אוהלים קטנים יותר.
השכרת מצנן/ פטריית חימום ליום אירוע 200-400 ₪ ליחידה במקרה של פטריה, המחיר כולל את עלות הגז. במקרה של מצנן, יש צורך במקור חשמל- וודאו שההספק של הרשת/הגנרטור מספיק לכל המצננים.
השכרת גנרטור 2500-4000 ₪ וודאו שהמחיר כולל הובלה ודלק
השכרת כלים לאירועים, כולל עריכת השולחנות (סט של מרקיה, צלחות למנה ראשונה ועיקרית, צלחות קינוח, כוסות לשתיה קלה, חריפה וחמה, סכו"ם בהתאם, וכלי הגשה) בטווח שבין 20-35 ₪ לאדם שומרי הכשרות שימו לב שלרוב אין תעודת כשרות על הכלים הנ"ל.
השכרת פלטת חימום/גריל גז 250-400 ₪ שימו לב שבמקרה של פלטה, חשוב לוודא שיש חשמל. מלבד זאת, בנושא הכשרות- שוב, בדרך כלל אין כל פיקוח על הגריל.
השכרת כיריים 150-250 ₪ המחיר אמור לכלול גז.
 
 
כפי שתראו מחישוב פשוט, המחירים הללו אכן זולים יותר בצורה משמעותית ביחס לשירותי חבילה (כלומר אמרגנות אירועים). החיסרון העיקרי הוא כמובן סיכוי הרבה יותר גבוהה לתקלות, ובעיקר המון כאב ראש מבחינתכם. לכן לפני כל "סגירת עסקה" במקרה של הזמנת ציוד לאירועים נסו לענות על השאלות הבאות: האם הספק הזה אמין בעיני (ולא רק זול)? האם קיימת הבנה ברורה לגבי תנאי העסקה (הובלה, הרכבה, הפעלה...)? אל מי אני פונה אם הציוד אינו פועל כראוי במהלך האירוע (להלן "בלתמ"ים")? מה קורה במקרה והציוד מתקלקל במהלך האירוע (מה החיוב על כוס שנשברה לדוגמא?)?
 
בהצלחה ובמזל טוב!

עוד באותו נושא

מדריך השכרת ציוד לאירועים

מדריך השכרת ציוד לאירועים

החלטתם "לצאת מהתלם"- מי צריך את האולמות והאמרגנים הממולחים??? נעשה הכל בעצמנו, איש באומנותו יחגוג! מזל טוב, נכנסתם לעולם ומלואו של השוואות...

string(47) "מדריך השכרת ציוד לאירועים"